Sdílet

Tweet

Goodgame Big farm, online farmářem snadno a rychle

Jak jinak přistoupit k podrobnějšímu rozebrání her Goodgame studia, než abecedním stylem. Sice by tu byla ještě možnost je nějak roztřídit žánrově, ale to by byla zbytečná komplikace. Takto zkrátka a jednoduše vezmu první kousek, jimž je Big farm. Jak název napovídá, tato hra se řadí do segmentu velice oblíbených farmářských simulátorů. Za úspěchem stojí naprostá nenáročnost na čas i dovednosti. Nepotřebujeme mít skill, ani zdlouhavě dojednávat spojenectví či příměří s ostatními aliancemi. Ke štěstí úplně postačí se dle libosti přihlásit do hry, sklidit úrodu, zasít novou a případně obhospodařit dobytek. To nám vynese nějaké ty suroviny, jenž prodáme či nadále zpracujeme. A to vše v zábavné formě, co neurazí hráče jakéhokoliv věku. Online farmy jsou prostě hitem současné doby a tak by bylo od Goodgame studia nezodpovědné kdyby neměla své želístko v ohni. A to s originální komiksovou grafikou a s nadhledem laděnými úkoly řazenými do jistého dějového rámce. Takže se pojďme podívat, co od hraní právě této farmy očekávat.

Hned po odkliknutí jednoduché registrace nás hra informuje, za jakýchže to podmínek se ujímáme této usedlosti. V podstatě přebíráme chod celé farmy po strýčkovi Georgovi, který kvůli svému pokročilému věku již nebyl schopen zajistit hladký chod. To se také značně podepsalo na připravenosti. V podstatě musíme začít od nuly. Naštěstí máme k ruce dostatek ochotných sousedů, co neváhají přispěchat s dobrou radou. Tyto rady nás provádějí prvními krůčky hrou. Velice rychle se naučíme zorat pole, osít ho a s nedočkavostí vyčkáváme své první úrody. Tento čas mezitím můžeme využít k výstavbě důležitých budov. Dozajista přijde vhod mlýn k dalšímu zpracování vypěstovaného obilí. To následně můžeme proměnit v krmivo pro slepice. A logicky vzato, pořízením slepic máme pravidelný přísun vajíček. To nám již dovoluje navázat kontakty s obchodníkem a prodávat mu nadbytečné plodiny. Cesta k vybudování úspěšné farmy právě začíná.

Online farma se strategickým prvkem

U her podobného typu jsme spíše zvyklí na naprostou přímočarost. Něco zasadím, ono to vyroste a poté, co to sklidím, tak s tím můžu ještě nějak naložit. Na množství vypěstované plodiny přitom nemá nic dalšího vliv. Jen si zvolím co zasadit a za daný časový limit můžu sklízet. Toto se Goodgame Big farm rozhodlo změnit. K produkování jakékoliv plodiny i chovu dobytka je ve hře využíváno zaměstnanců. Ty mají své jisté potřeby a dle toho, jak je jsme schopni naplňovat, se staví k práci. Pokud jsou nešťastní, nespokojení či dokonce frustrovaní, tak od nich nemůžeme očekávat snahu trhat nějaké rekordy. Je tak jen na nás, zda dohlédneme na výstavbu dostatku dekorací, abychom jim zvedli náladu. Další potřebnou budovou je ubytovna. Svých zaměstnancům musíme nabídnout místo ke složení hlavy. Avšak na druhou stranu není zase vhodné mít příliš volných míst, to má přesně opačný efekt, než čeho se snažíme docílit. Na efektivitě se podepisuje i pocit bezpečí. To nás pro změnu nutí vylepšovat plot kolem farmy, aby se k nám nezatoulala nějaká ta divoká zvěř.

Cech farmářů přináší další porci zábavy

Big farm pro své hráče přináší spoustu humorně laděných úkolů. Ale i přes to nenechává nic náhodě, a pokud by se náhodou i přes to vše někdo začal nudit, máme tu nefalšované online hraní. Vydáme-li se do nedalekého města, můžeme se přidat k nějakému již existujícímu cechu farmářů. Samozřejmě je tu i varianta si vytvořit vlastní, ale přeci jen připojit se k již existujícímu celku je jednodušší. A co že je účelem těchto cechů? Přidat do hry další várku zajímavých úkolů. Dané zadání je vždy cíleno na celou skupinu, takže každý musí přidat ruku k dílu, aby se podařilo dosáhnout na zajímavé odměny. Další podstatnou funkcí cechu farmářů je sociální interakce. K lidem, s nimiž plníme společné úkoly, máme přeci jen vždy o něco blíž a motivují nás do dalšího hraní. A že je neustále se kam posouvat. Tvrdá dřina na farmě nikdy nekončí, takže nazujme holínky a hurá do polí. Big farm si lze zahrát zdarma, tak proč neotestovat, zda právě toto zpracování online farmičky není to, které nám sedne, a budeme se k němu pravidelně vracet.

World of Warships

Tunové koráby moří se utkávají v epických bitvách o známe lokace. World of Warships stejně jako předchůdci věrně modeluje existující plavidla situovaná do míst legendárních námořních bitev. Stačí si tedy jen vybrat, zda se ujmeme křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či rovnou letadlové lodi.

Mahjong online

Mahjong je logickou hrou pocházející se starobylé Číny, kde se těšila velké oblibě mezi hráči. K rozšíření do celého světa však došlo až po razantním zjednodušení pravidel, což vedlo ke vzniku nespočtu zábavných variací. Ty si lze zahrát online bez nutnosti jakékoliv instalace.