Sdílet

Tweet

Adobe flash player

V dnešní době je Flash player součástí snad skoro každého počítače. Bez tohoto drobného doplňku by jsme byli v moderních vodách internetu jak slepý. A to doslova a do písmena. Díky tomuto rozšíření internetových prohlížečů si můžeme přehrát video a zejména zahrát nejednu zajímavou hru. Byl to právě flash, co stál na počátku nového kultu online hraní. Do vývoje mocného nástroje k zobrazování dvourozměrné grafiky se pustili vývojáři Macromedie s ideou vytvořit produkt schopný nabídnout poutavé grafické prezentace s malou náročností na konečnou velikost souboru. Jelikož v tuto chvíli mluvíme o roce 1996, kdy byl publikován animátorský program FutureSplash animator, tak byly nároky na velikost mnohem podstatnější, než nyní. O rychlosti dnešních internetových přípojek se většině uživatelů mohlo jen zdát. Celková velikost webových stránek tak byla značně limitována a flash měl tyto limity v brzké době posunout o kousek dál.

Po prvotních zkušenostech s FutureSplash bylo jasné, že tato technologie v sobě opravdu skrývá velký potenciál. S další verzí programu vývojáři vyšli přibližně za rok, přičemž pro snadnější branding dostal pojmenování Flash 1. V tuto chvíli se však stále jednalo o nástroj pro animátory. Plugin pro internetové prohlížeče se dostal na denní světlo až s další generací flashe. A není snad potřeba zdůrazňovat, že od tohoto okamžiku jeho obliba prudce stoupala. Náhle tu byl nástroj schopný nabídnout interaktivní obsah, což samozřejmě nemohlo uniknout pozornosti velkého hráče na poli softwaru. V roce 2005 byla Macromedia odkoupena společností Adobe systems. Pod křídly nového vlastníka a zejména tlakem možné konkurence prošel Adobe flash player velkou modernizací. Hardwarová akcelerace, podpora P2P a zejména vylepšení 3D zobrazování, vyneslo flash tam, kde je nyní. Je nesdílnou součástí našich životů, aniž by jsme si to vůbec uvědomili.

Ač je mít Adobe flash player téměř nezbytností, může se stát, že z nějakého důvodu v počítači schází. Přeci jen jsme si ho právě mohli donést od prodejce nebo byli nuceni provést kompletní přeinstalaci systému. V takovém případě nám nezbývá nic jiného, než si flash doinstalovat. To není nijak složitou záležitostí. Stačí si naprosto zdarma stáhnout instalační soubor. Po jeho spuštění jsme ještě případně vyzváni k ukončení otevřeného prohlížeče a pak již proběhne samotné nainstalování. Zaškrtneme-li kolonku o automatické kontrole aktualizací, tak se od tohoto okamžiku již nemusíme o nic starat. Naší jedinou starostí se stávají výkony v hraní her a zážitky ze sledování online videí.

World of Warships

Tunové koráby moří se utkávají v epických bitvách o známe lokace. World of Warships stejně jako předchůdci věrně modeluje existující plavidla situovaná do míst legendárních námořních bitev. Stačí si tedy jen vybrat, zda se ujmeme křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či rovnou letadlové lodi.

Mahjong online

Mahjong je logickou hrou pocházející se starobylé Číny, kde se těšila velké oblibě mezi hráči. K rozšíření do celého světa však došlo až po razantním zjednodušení pravidel, což vedlo ke vzniku nespočtu zábavných variací. Ty si lze zahrát online bez nutnosti jakékoliv instalace.