Sdílet

Tweet

Elektronické peněženky

Elektronické peněženky jsou také velmi často nazývané jako internetové peněženky. Tento pojem vznikl právě pro jejich primární účel provádět mikroplatby bezpečným způsobem, aniž by jsme třetí straně vydali údaje ke svému bankovnímu účtu nebo kreditní kartě. Právě pro tuto bezpečnost se tento způsob platby stal tolik oblíbeným. Využitím těchto peněženek lze platit útratu v eshopech, eBay a s nástupem online her se stali způsobem, jak si pořídit prémiové měny. U Goodgame her se setkáváme s možností platit pomocí Paypalu, Skrillu a tak trochu originálním Paysafecardem. Posledně jmenovaný de facto není internetovou peněženkou, jen alternativou velice oblíbenou zejména u mladších hráčů.

Paysafecard

Za tímto způsobem plateb na internetu stojí čtvrtá největší banka v Rakousku, BAWAg. Tato skupina musela na počátku tisíciletí řešit otázku měnícího se rozložení finančních prostředků. Peníze již dávno nebyli jen výsadou dospělých, kteří je mají na svém bankovním účte. Ony různé brigády a také kapesné daly za poslední roky slušnou hotovost do rukou i mladistvým. A jelikož právě tato skupina byla cílovou skupinou Paysafecardu, tak byl zvolen trochu odlišný způsob nabíjení financí. Za hotovost ve výši 100, 300, 1000 a 2000 Kč si pořídíme kartičku s unikátním kódem. Ten posléze můžeme využít k placení, přičemž není nutností vyčerpat celou částku. Naopak pokud máme povícero karet se zbytky, můžeme je zkombinovat a dojít tak cílové částce. Jelikož je Paysafecard dostupný na mnoha místech, tak je výtečnou volbou pro hráče bez vlastního bankovního účtu. A co si budeme povídat, do hraní se zapojují stále mladší.

PayPal

Zřejmě nejznámější peněženka vtrhla na trh v roce 2000 a od samého počátku zvolili její provozovatelé agresivní reklamní kampaň. Chytrým marketingem oslovili velké množství prodejců, čímž získali neocenitelnou výhodu oproti konkurenci. To se v plné síle ukázalo v boji s Billpointem o zákazníky nakupující na eBay. Ačkoli za Billpointem stáli samotní provozovatelé eBay, tak tuto bitvu prohráli a nakonec vyklidili pole. I když jen doslovně, jelikož eBay nakonec za astronomickou sumu Paypal odkoupil a začlenil ho do svých služeb.

Skrill

Skrill nepatří k příliš známým internetovým peněženkách, ovšem jen co se názvu týče. Původní služba Moneybookers nám své služby nabízí již od roku 2002. Tento projekt byl původně určen čistě k platbám v rámci Spojeného království, avšak velice rychle si jej oblíbili i za hranicemi, kam se také nakonec vydal. Od roku 2008 byl Moneybookers dostupný ve všech zemích světa. Oblíbená peněženka nakonec během roku 2012 začala procházet rebrandingem, který měl výstižněji vystihovat její určení. Na světě byl Skrill. Společně s Paypalem se řadí mezi největší hráče v online platbách přes elektronické peněženky.

World of Warships

Tunové koráby moří se utkávají v epických bitvách o známe lokace. World of Warships stejně jako předchůdci věrně modeluje existující plavidla situovaná do míst legendárních námořních bitev. Stačí si tedy jen vybrat, zda se ujmeme křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či rovnou letadlové lodi.

Mahjong online

Mahjong je logickou hrou pocházející se starobylé Číny, kde se těšila velké oblibě mezi hráči. K rozšíření do celého světa však došlo až po razantním zjednodušení pravidel, což vedlo ke vzniku nespočtu zábavných variací. Ty si lze zahrát online bez nutnosti jakékoliv instalace.